Online poradna

Hledáte odpovědi na otázky ze světa realit?
Můžete si projít nejčastější dotazy níže v naší poradně, nebo nám pošlete Váš specifický dotaz.
Některý z našich realitních makléřů se Vám obratem ozve a pomůže Vám problém vyřešit.

Vyplňte prosím uvedené údaje

Často kladenéotázky

Je to profesionál, který Vás bezpečně, příjemně, rychle a výhodně provede celým nákupním/prodejním procesem – od začátku do konce. Kromě bohatých zkušeností z oblasti realit je vzdělaný i v právu a daních, proto Vám umí sám zodpovědět většinu dotazů a zvážit s Vámi všechna pro a proti. Jeho pomoc vám ušetří spoustu času, starostí i peněz.

S těmito obavami se setkáváme bohužel poměrně často. Každopádně my Vás k žádným dlouhodobým závazkům nutit nebudeme. Naopak Vám poskytneme dostatek času, abyste se seznámil se způsobem naší práce a doufejme, v nás získal důvěru. Pro začátek Vám nabídneme smlouvu pouze na 3 měsíce, během kterých si nás můžete dostatečně „proklepnout“. Navíc pokud nebudete spokojeni můžete odstoupit. Nebo naše služby reklamovat, kdy je reklamace vyřízena do 48 hodin.

Ano, máte. V posledních letech ceny nemovitostí neustále rostou. Proto pro prodávajícího je teď ideální čas. Naši makléři mají trh s nemovitostmi perfektně zmapovaný, takže Vám se stanovením optimální prodejní ceny rádi pomohou.

Podle tzv. srovnávací tržní analýzy (STA). Tu pro Vás vypracujeme hned na začátku prodeje. V analýze porovnáváme vaši nemovitost s ostatními nabídkami ve Vaší lokalitě, s důrazem na jejich skutečnou prodejní cenu (směrodatnější než ceny uváděné na webových stránkách ostatních realitních kanceláří). Na základě této analýzy stanovíme prodávajícímu cenové rozmezí – s prodejem začínáme na jeho horní hranici a cenu případně snižujeme. Pod spodní hranici však nikdy nejdeme. Pokud je STA dobře zhotovená, prodej nemovitosti trvá většinou přibližně 1 měsíce.

Pokud je nabídka od seriózní RK, tak zásadně ne. Uvedená cena pro kupujícího musí být vždy konečná – včetně provize RK, právních služeb a všeho, co s tím souvisí.

Potom ušetříte. I v tomto případě zajistíme kupujícímu všechny domluvené služby (jednání s úřady, právní servis, advokátní blokaci depozitu atd.), naše provize se tím akorát sníží o předem domluvené %.

Od roku 2016 vždy kupující.

Od 1. ledna 2014 už není nutné předkládat finančnímu úřadu daňové přiznání i s finančním posudkem (týkajícím se ceny prodávané nemovitosti). Daň se počítá pouze z ceny sjednané. Je však potřeba předložit tzv. směrnou hodnotu – formulář najdete na stránkách finančního úřadu.

Je to zkratka slov Průkaz Energetické Náročnosti Budov. Informace o energetické náročnosti budovy by měla  být uvedená v každé inzerci nemovitosti, aby si zájemce udělal jasnější představu o tom, jak finančně náročný bude provoz domu nebo bytu. Z nařízení EU je nutné nechat vypracovat PENB při každém prodeji nebo pronájmu domu, pod hrozbou pokuty. Naši makléři Vám s celkovou realizací PENB rádi pomůžou.

Sepíšeme „Smlouvu o vyhledání nemovitosti“ dle požadovaných parametrů. V ní se zavážete, že v případě nalezení nemovitosti, kterou koupíte, nám uhradíte odměnu (3 % z kupní ceny). Nárok na odměnu nám vzniká až podpisem kupní smlouvy oběma stranami. Ve specifických případech může být makléř placený i měsíčním paušálem. Provize makléři zahrnuje jeho aktivní vyhledávání nabídek, organizování prohlídek, veškerou pomoc s administrativou atd.

Naše realitní kancelář spolupracuje s finančními poradci, kteří nám umí do 1–2 dní říct, jestli na úvěr dosáhnete nebo ne. Jestliže nám potvrdí, že splňujete požadavky poskytnutí úvěru, garantujeme Vám, že o rezervační zálohu nepřijdete. I v případě, že by Vám úvěr nakonec nebyl poskytnut, vrátíme Vám zálohu v plné výši.

Inzerovaná kupní/prodejní cena je u nás finální. Nic navíc neplatíte.

Ovšem. Právníci, se kterými spolupracujeme, musí splňovat velmi přísná pravidla daná centrálou RE/MAX. Např. musí být adekvátně pojištění.

Samozřejmě. V rámci našich služeb však máte hrazenou úschovu Vašich peněz u námi prověřených advokátů. Pokud si zvolíte jinou formu úschovy, uhradíte si ji sami (navíc).

Naše provize je stanovená ceníkem. Neplatíte v ní jen za inzerci a právní služby, ale i za naši odbornou pomoc. Makléř pro Vás zhotoví průzkum trhu, stanoví reálnou tržní cenu, ohlídá správnost celkového právního procesu, že Vás kupující nepřipraví o nemovitost (zajištěním bezpečného financování), poradí Vám s daněmi, ohlídá termíny.

Potom záleží na Vás, jestli s námi budete chtít nadále spolupracovat, nebo se rozloučíme.